Figurka Bolesława Orlińskiego w skali 1/48
Ten post dostępny jest także w języku: angielski
Dzisiaj przedstawiamy pierwszy projekt z serii nowych figurek modelowanych 3D. Przedstawia ona Bolesław Orlińskiego, słynnego oblatywacza samolotów PZL. Będzie ona uzupełnieniem do serii modeli Samolotów PZL P.1-P.6-P.8 Arma Hobby.
Bolesław Orliński – pilot niezwykły.
Nazwisko słynne w przedwojennej Polsce.Już jako początkujący pilot zabłysnął wykonując 242 pętle podczas jednego lotu. Bohater przelotu Warszawa-Tokio-Warszawa z 1927 roku. Lotu ukończonego powodzeniem, pomimo urwania końcówki skrzydła w jego Breguet XIX A2.
Bolesław Orliński przed PZL P.6, Cleveland 1931
Orliński miał ogromny wpływ na rozwój myśliwców PZL konstrukcji Zygmunta Puławskiego. Podczas oblotu PZL P.1 zrezygnował z możliwości skoku ze spadochronem, aby uratować maszynę i zapobiec zamknięciu projektu. Podczas zawodów lotniczych w Cleveland w 1931 r. wystartował na PZL P.6, który został okrzyknięty przez ekspertów i prasę lotniczą najlepszym myśliwcem świata. W 1934 roku na PZL P.24 pobił rekord prędkości dla samolotu z silnikiem gwiazdowym. Łącznie oblatał 28 samolotów PZL.
Pilot i prototyp PZl P.7
Podczas wojny został początkowo przesunięty do szkolenia pilotów, ale w końcu doczekał się lotów bojowych w 305 dywizjonie bombowym. Wykonywał najtrudniejsze nocne misje nad Niemcami na pokładzie Mosquito.
Dowiedz się więcej o Bolesławie Orlińskim – biografia na stronie armahobbynews.pl
Figurka Bolesława Orlińskiego w skali 1/48
Figurka Orlińskiego wykonana zostanie w skali 1/48 – jako dodatek do modelu samolotu Arma Hobby. Autorem jest nasz nowy współpracownik, Grzegorz Kawecki, profesjonalny grafik 3D tworzący na potrzeby reklamy. Figurka została wymodelowana na podstawie zamieszczonych powyżej zdjęć Orlińskiego z PZL P.6 w Cleveland i z oblotu PZL P.7. Pilot nosi tam charakterystyczny kombinezon lotniczy. Jak widać na zdjęciach są to dwa rodzaje kombinezony prawie nie różniące się krojem, ale wykonane z innego materiały (lub po prostu w różnym stopniu sprane).
Prosta figurka będzie łatwa do pomalowania nie tylko dla modelarzy figurowych, ale także dla tych przyzwyczajonych do sklejania samolotów. Doskonale urozmaici dioramę z pierwszymi maszynami PZL w skali 1/48.
Figurka jest gotowa do druku 3D i będzie drukowana na początku sierpnia. Do sprzedaży wejdzie jak tylko będzie gotowa.
Podział części figurki jest prosty, ciało i wieńcząca je głowa.
Biorę…..