Home » Produkty Adalbertus » Zapowiedź – Żołnierz Polski 1939 – figurka 120mm

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

Dzisiaj przypada 75 rocznica napaści Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku. Zapowiadamy nasz kolejny projekt 3D figurki – polskiego piechura z 1939 roku 120mm. Figurka jest rzeźbiona do druku przez Grzegorza Kaweckiego, autora figurki Bolesława Orlińskiego.

Pomysł figurki z września 1939

Inspiracją do wykonania figurki wrześniowej jest jedna z rekonstrukcji przedstawionych na stronie SRH Cytadela link. Chodzi o żołnierza 11 Dywizji Strzelców Karpackich, wsławionej m.in. rozbiciem I batalionu pułku SS Germania w nocy z 15 na 16 Września we wsi Mużykowice k/Jordanowa.

Żołierz Polski 1939 - figurka 120mm

W przygotowaniu figurki korzystaliśmy z materiałów zawartych na stronie Cytadeli (zmieniliśmy tylko plecak z niemieckiego na polski) i wykrojów munduru z przedwojennych „Warunków Technicznych”. Dla uzyskania jeszcze większej zgodności z oryginałem uzyskaliśmy dostęp do zbiorów Muzeum wojska Polskiego w Warszawie i dokładnie sfotografowaliśmy poszczególne elementy munduru, broni i wyposażenia.

Polish Infantryman 1939 120mm

Modelowanie żołnierza polskiego 3D

Grzesiek Kawecki niezwykle pieczołowicie modelował wszystkie detale figurki żołnierza piechoty z roku 1939. Projekt 3D dobiega końca, dopracowywane są detale. Następnie po wydruku 3D czeka nas żmudne oczyszczanie figurki i wdrożenie do produkcji.

żolnierz w mundurze letnim wz 36

Technologia 3D pozwala na więcej niż klasyczne rzeźbienie z Magic Sculpa, po wypuszczeniu figurki 120mm wdrożone zostaną także figurki 1/35 i 1/48 w zbliżonej konfiguracji.

Zobacz figurki 120mm (skala 1/16) w sklepie Arma Hobby

5 thoughts on “Zapowiedź – Żołnierz Polski 1939 – figurka 120mm

 1. Marcin pisze:

  Zapowiada się rewelacyjnie! A kiedy figurka trafi do sklepu?

 2. Jeszcze trzeba będzie poczekać, pewnie trochę ponad miesiąc…

 3. Marcin pisze:

  Super, wygląda na bardzo dopracowany projekt 🙂

 4. Piotr pisze:

  Szykuje się rewolucja w figurkach. Gdy tylko drukarki 3D będą tańsze to sami będziemy drukować figurki w dowolnej skali – kupować będziemy nie modele ale pliki, które stosownie do potrzeb, też będziemy mogli modyfikować!
  Żal jednak starej, ręcznej roboty…

 5. krzysztof pisze:

  Nie możecie prowadzić 1 polityki skalowej? Macie już ofertę polskich żołnierzy w skali 1/35, w tym obsługę kb ppancenego!
  Czy taka obsługa kb ppanc. pojawi się także dla figurki 120 mm, tak samo jak obsługa rkm, granatnika?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *