Home » Produkty Adalbertus » Zapowiedź – Żołnierz Polski 1939 – figurka 120mm

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

Dzisiaj przypada 75 rocznica napaści Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku. Zapowiadamy nasz kolejny projekt 3D figurki – polskiego piechura z 1939 roku 120mm. Figurka jest rzeźbiona do druku przez Grzegorza Kaweckiego, autora figurki Bolesława Orlińskiego.

Pomysł figurki z września 1939

Inspiracją do wykonania figurki wrześniowej jest jedna z rekonstrukcji przedstawionych na stronie SRH Cytadela link. Chodzi o żołnierza 11 Dywizji Strzelców Karpackich, wsławionej m.in. rozbiciem I batalionu pułku SS Germania w nocy z 15 na 16 Września we wsi Mużykowice k/Jordanowa.

Żołierz Polski 1939 - figurka 120mm

W przygotowaniu figurki korzystaliśmy z materiałów zawartych na stronie Cytadeli (zmieniliśmy tylko plecak z niemieckiego na polski) i wykrojów munduru z przedwojennych „Warunków Technicznych”. Dla uzyskania jeszcze większej zgodności z oryginałem uzyskaliśmy dostęp do zbiorów Muzeum wojska Polskiego w Warszawie i dokładnie sfotografowaliśmy poszczególne elementy munduru, broni i wyposażenia.

Polish Infantryman 1939 120mm

Modelowanie żołnierza polskiego 3D

Grzesiek Kawecki niezwykle pieczołowicie modelował wszystkie detale figurki żołnierza piechoty z roku 1939. Projekt 3D dobiega końca, dopracowywane są detale. Następnie po wydruku 3D czeka nas żmudne oczyszczanie figurki i wdrożenie do produkcji.

żolnierz w mundurze letnim wz 36

Technologia 3D pozwala na więcej niż klasyczne rzeźbienie z Magic Sculpa, po wypuszczeniu figurki 120mm wdrożone zostaną także figurki 1/35 i 1/48 w zbliżonej konfiguracji.

Zobacz figurki 120mm (skala 1/16) w sklepie Arma Hobby

5 thoughts on “Zapowiedź – Żołnierz Polski 1939 – figurka 120mm

 1. Marcin pisze:

  Zapowiada się rewelacyjnie! A kiedy figurka trafi do sklepu?

 2. Jeszcze trzeba będzie poczekać, pewnie trochę ponad miesiąc…

 3. Marcin pisze:

  Super, wygląda na bardzo dopracowany projekt 🙂

 4. Piotr pisze:

  Szykuje się rewolucja w figurkach. Gdy tylko drukarki 3D będą tańsze to sami będziemy drukować figurki w dowolnej skali – kupować będziemy nie modele ale pliki, które stosownie do potrzeb, też będziemy mogli modyfikować!
  Żal jednak starej, ręcznej roboty…

 5. krzysztof pisze:

  Nie możecie prowadzić 1 polityki skalowej? Macie już ofertę polskich żołnierzy w skali 1/35, w tym obsługę kb ppancenego!
  Czy taka obsługa kb ppanc. pojawi się także dla figurki 120 mm, tak samo jak obsługa rkm, granatnika?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *